No images found.

YÖNETİCİLER, ÖĞRENCİLERLE AYNI SIRADA KİTAP OKUYACAK

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kitaptan Kanatlar’ adını taşıyan proje kapsamında, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için, hem rol model olarak protokol üyeleri onlarla kitap okuyacak, hem de öğrencilere ödüller sunulacak.

Ayvalık Kaymakamlığı ile Ayvalık Belediyesi’nin de ortağı olduğu projenin protokolü kaymakamlık binasında imzalandı. İmza töreninde; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır hazır bulundu.

Projeyle; ilçedeki okullarda eğitim ve öğretim gören öğrencilere Kaymakam Nazlı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahadır ile ilçedeki daire amirleri her ayın ilk haftasında seviyelerine uygun kitap okuyacakları belirtildi.

Proje kapsamında okul ve kurumlarda her gün en az 20 dakika kitap okuma saati organize edilirken, 4 ay sürecek projenin 13 Şubat’ta başlayıp, Haziran ayında sona ereceği ve her ayın son haftası ayın en verimli kitap okuyan öğrencileri seçilerek ödüllendirileceği ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise; projenin adının ‘Bengi Ayvalık’ olduğunu belirterek, “Aynı zamanda da ‘Kitaptan Kanatlar’ adı da verilmiş olan bu projeye tam destek veriyoruz. Valiliğimizin yanı sıra Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı bu projede Ayvalık Belediyesi olarak yer almaktan son derece mutluyuz. Hakikaten de kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırmak çok önemli. Yaklaşık 10 bin çocuğumuz bu projenin içinde yer alacaklar. Bu çok büyük bir rakam. Bizde belediye olarak çocuklarımızı kitap okumaya özendirmek için onlara sürpriz hediyeler hazırladık. Proje kapsamında bende Sayın Kaymakamımız gibi okullara gidip çocuklarımıza kitap okuyacağım. İnşallah . Çok güzel bir proje. Halkımızın da katılmasını bekliyoruz ” dedi.

 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR