No images found.

AYVALIK BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Ayvalık Belediyesi Şubat Ayı Olağanüstü Meclisinde iki madde görüşüldü. 
Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in başkanlığında toplanan meclis her zaman olduğu gibi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Orhan Peker Sanat Galerisi’nde yapılan meclis toplantısına meclis üyeleri Nusret Kantarcı, Ufuk Turan, Arif Tünek mazeretleri nedeniyle katılamadı. Şehitler ve aramızdan ayrılan Ayvalık Belediyesi personeli için bir dakikalık saygı duruşu ile meclis toplantısına başlandı. 
BAŞKAN GENÇER AYVALIK’IN SEÇTİĞİ İRADENİN, BU İŞİN İÇİNDE OLMASINI BİZ İSTERDİK’’
Açılış konuşmasını yapan Rahmi Gençer, ‘’Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından tabiat parkları ve sit alanlarının yeniden gözden geçirilmesi hakkında tarafımızdan görüş istenmiştir. Ayvalık için çok önemli bir konu. Bizden görüş istenirken meclis kararı istenmemiştir. Biz bu konun meclise getirilmesini istedik. Tüm siyasi parti temsilcileri tarafından görüş bildirilmesini ve kamuoyunun aydınlatılmasını istedik. Şubat ayı olağan meclis toplantısında bu konuyu kararı imar komisyonuna sevk etmiştik. İmar komisyonunda tüm siyasi parti temsilcilerinin olmasını özellikle istedik. Bu Ayvalık’ın her kesimini ilgilendiren bir konudur. Kararı alırken herkesin düşüncesini söylemesini istedik .Ancak bakanlığımızla beraber bu incelemeyi yapmak isterdik. Halkın seçtiği iradenin bu işin içinde olmasını isterdik yani kentin sosyal alanlarına ihtiyacınız var mı denilebilirdi.’’
Mecliste İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli tarafından öneri planları ve eski hali, Ayvalık Belediye meclis üyelerine ve vatandaşlara ada bazlı sunumları yapıldı.


İmar Komisyonundan gelen görüşte, 5 milyon yıllık bir süreç sonucunda günümüze kadar gelen doğal güzelliğin korunamayacağı ve tehlike altına gireceği düşünülmekte olup, var olan zenginlikler doğrultusunda da Tabiat Parkı içerisinde yer alan mevcut 1. derece doğal sit alanlarının tümünün ilgili yönetmelikte belirtilen "Kesin Korunacak Hassas Alan" niteliğinde değerlendirilmesi gerektiği anlaşılmış, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne verilecek olan kurum görüşünde bu hususun dikkate alınması gerektiği kanaatine varılmıştır. Taktir meclise ait olmak üzere, iş bu tutanak tarafımızdan imza altına alınmıştır. Ayvalık Belediye meclisinde bu karar oy birliği ile kabul edildi.
Gündemimin ikinci maddesi Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi Projesinde değişiklik yapılması.. Son meclis toplantısında hukuk komisyonuna sevk edilmişti. Oy çokluğu ile encümene sevk edildi.

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR