No images found.

       AYVALIK’TA BİR İLK...
       İÇERİSİNDE KADIN DANIŞMA EVİ’NİN BULUNDUĞU SOSYAL HİZMET MERKEZİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE AÇILIYOR

Ayvalık Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını daha da geliştirerek bu kez farklı bir alanda vatandaşın yanında olacak.
Ayvalık Belediyesi, Rahmi Gençer döneminde kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet alanını daha da geliştirdi. Evde Sağlık, Evde Bakım ve Hasta Nakil Hizmetleri ile Yaşlı Bakım Evi ve Engelli Eğitim Merkezi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Eski Vergi Dairesi karşısında bulunan Eski Cazım Nuri Erman Sağlık Ocağını yaklaşık altı ay boyunca tadilat yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, içerisinde Erken Doğmuşlar Konuk Evi, Özel Çocuklar Eğitim Merkezi ve yeni bir hizmet olan Kadın Danışma Merkezi'ni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne hazırladı.

BAŞKAN GENÇER’’GÖREVE GELİRKEN AMACIMIZ, TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNMAKTI’’
Yapılan yeni hizmet binası hakkında görüşlerini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer ‘’ Yeni hizmet binamız çok modern çok güzel oldu. Göreve gelirken amacımız toplumun her kesimine dokunmaktı. İlk olarak çocuklarımıza dokunduk ve Zeytin Çekirdekleri projemizi hayata geçirdik. Evde Bakım Hizmetleri ile beraber, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dokunduk. Ambulanslarımızı düzenleyerek, onların büyükşehirlere ulaşımı sağladık. Tedavilerini büyük hastanede yaptırabiliyorlar. Şimdi üç güzel hizmetimizi tek bir merkezde toplayacağız. Seçimden önce de sonrada söz verdiğimiz, Kadın Danışma Merkezi'mizi hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Özel çocuklarımız da daha modern bir ortamda eğitim görecek, yaşlılarımız da daha iyi şartlarda misafirimiz olacaklar. Onlara yaşlı gözlüyle bakmadığımızı da belirtmek istiyorum. Bizden tek farkları erken doğmuş olmaları. O yüzden isimlerini de erken doğmuşlar olarak koyduk. Bu sayede Ayvalık’ımızda herkesin fırsat eşitliği olacağı inancındayız. Yeni binamızın konumuna bayılacaksınız. 8 Mart saat 12:30’da yapacağımız Sosyal Hizmet Merkezi binamızın açılışına herkesi davet ediyorum. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı da yürekten kutluyorum’’dedi.

 
 
 

 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR