No images found.

POLİS TEŞKİLATININ 172. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır nezdinde tüm Polis Teşkilatın 172. kuruluş yıldönümünü kutladı.
172. yıl törenlerinde Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Törene Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, , Garnizon Komutanı P Albay Aydın Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Tok, siyasi partiler ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, polis memurlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Teşkilatın Sultan Abdulmecit zamanında kurulduğunu Ulu Önder Atatürk’ün çok önem verdiğini ve teşkilatı ülkenin olmazsa olmazı olarak gördüğünü anlattı. Bakır’’ Atatürk, Polisin çağdaş yöntemlerle ve bilgilerle idare edilmesini istiyordu. Onun döneminde Polis kanunları çıkarılmıştır. Bugün Türk Polis Teşkilatımız çağın teknik imkanlarıyla donanmış yapısıyla eğitimli personeliyle, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, hukukun üstünliğüne dayalı anlayışıyla görevini yerine getirmektedir. ” diye konuştu.
Tören sırasında görüşlerini aldığımız Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’’ Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin en önemli kurumlarından olan Türk Polis Teşkilatı'nın 172. Kuruluş Yıl Dönümü kutluyorum.’’dedi

Tören, protokol ve törene katılan vatandaşlara polis lokaline geçildi ve burada yapılan çeşitli ikramlarla son buldu

 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR