No images found.

TEFERİC ŞENLİKLERİ, SEMPOZYUM İLE BAŞLADI

Boşnak kökenli vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Küçükköy'de bu yıl 2. si düzenlenen ve Balkan Türkleri’nin de Hıdırellezi olarak kabul ettiği Teferiç Şenlikleri’ne yoğun ilgi gösterdi.

Ayvalık Belediyesi'nin organize ettği Teferiç Şenliği, sabah saat 10.30’da Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumla ile başladı.
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği panelde; Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Asker Kartarı, Sanat Tarihçisi Dr. Berrin Akın ve Küçükköy eski Belediye Başkanı Bayram Ertuğral Balkan Kültürü ve Göç ve Küçükköy ile ilgili konuşmalar yapıldı
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık'ın faklı kültürlerden oluşturduğu renkle, dimdik ayakta durduğunu vurguladı.

Sempozyuma Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, CHP Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan,İlçe Turizm Danışma Bürosu Müdürü Yasemin Gençer Ünlü Gazeteci İmam Bakır Üküş Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu (TBHKDF) Başkanı Eşref Temiz, İstanbul Anadolu Yakası Bosna-Sancak Kültür Derneği Başkanı Erdoğan Eden, İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül, İstanbul Bayrampaşa Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammet Sancaktar, Biga Boşnak Derneği Başkanı Ergün Erhal, İstanbul Sefaköy Bosna Sancak Derneği Başkanı İsmail Şen, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Ahmet Toker, Belediye Başkan Yardımcıları Gökay Bacan, Fiğen Güren Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR