a5ayvalik-belediyesi-sokak-hayvanlarinin-yaninda

Daha huzurlu bir Ayvalık, Daha mutlu hayvanlar için

Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’nda üçüncü dönem kısırlaştırma işlemleri tamamlandı.
Sokak hayvanlarının daha huzurlu bir yaşam sürebilmesi için kısırlaştırılması gerekir. Kısırlaştırılmayan hayvan, doğasından kaynaklanan hormonal etkileri nedeniyle hırçınlaşır. Uzmanların da verdiği bilgilere göre bu operasyonların hayvanlara hiçbir zararı yoktur.

Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’nda Ayvalık’tan belediye ekiplerince toplanan sokak hayvanları, Ayvalık Belediyesi’nden 1 veteriner hekim, SHKD’den (Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği) 3 veteriner hekim ve 1 anestezi uzmanı, Ayvalık Hayvan Hakları Derneği Başkanı Hilal Uslu, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Ayvalık Temsilcisi Gülnihal Balcı ve ActieZwerfhonden Derneği’nin sponsor olduğu bu organizasyonda da 100 köpek 125 kedi kısırlaştırdı. Bu işlemler sırasında yetişkin aşısı, kuduz aşısı gibi koruma aşıları da yapıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Ayvalık bizim en büyük hazinemiz. Burada sadece biz insanlar için değil, tüm canlılar için huzurlu ve mutlu olabilecekleri yaşam alanı sağlamak zorundayız. 3. kez yaptığımız kısırlaştırma işlemiyle birlikte Ayvalık’ta toplam 375 kedi, 225 köpek kısırlaştırdık. Destek olan ve canla başla çalışan hekimlerimize, çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte Ayvalık için bir şeyler yapmak gerçekten mutluluk veriyor.’’ dedi.
Yetkililer, dördüncüsü olacak bu kısırlaştırma işlemleri için altı hafta sonra tekrar toplanacaklarını belirttiler.

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR