No images found.

BAŞKAN GENÇER: ’’8 MART'TA SOSYAL HİZMET MERKEZİMİZİ AÇIYORUZ’’

 

Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Başkan Gençer ’’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlarımıza, içerisinde kadın danışma evinin bulunacağı bir merkezimizi sunmak istedik’’

Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda ek gündem maddeleri dahil olmak üzere toplam 6 madde görüşüldü. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in başkanlığında toplanan meclis her zaman olduğu gibi canlı olarak yayınlandı. Orhan Peker Sanat Galerisi’nde 1 Mart Çarşamba Günü saat 10.00’da başlayan meclisin kâtipliğini, Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ile Meclis Üyesi Hüseyin Barış yaptı. Toplantıya Meclis Üyeleri Nusret Kantarcı, Fahri Güren, Aydın Derinova ve Şeref Akın mazeretleri nedeniyle katılamadı.
Gündem Maddeleri;
Doğalgaz Piyasası Kanunun 4. Maddesinin 4. Fıkrasının g bendi Doğal Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 70. Maddesi uyarınca, ilçemize doğal döşenmesi konusunun Enerji Piyasası Düzenleme kurulunun istediği şekliyle kararın yenilenmesi görüşüldü ve kabul edildi.
5393 sayılı Belediye Kanunun 49. Maddesi ve Norm Kadro Yönetmeliğinin 11. Maddesi uyarınca 1 adet dolu G.İ.H sınıfı 5.derece memur kadrosunun G.İ.H sınıfı. 3 derece V.H.K.İ kadrosu ile değiştirilmesi,

AYVALIK,8 MART'TA ÇOK AMAÇLI BİR SOSYAL HİZMET MERKEZİNE KAVUŞACAK

Okunan ek gündem maddesi gereğince Eski Cazım Nuri Erman Sağlık Ocağı olan binada Engelli Destek Birimi, Özel Çocuklar Eğitim Evi, Kadın Danışma Evi, Erken Doğumlular Konuk Evi’ni kapsayan genel adıyla Sosyal Hizmet Merkezi açılması gündeme geldi. Sosyal Yardım İşleri bünyesinde faaliyet göstermesi oy birliği ile kabul edildi. Alınan karar gereği 8 Mart Günü saat 12:30'da Sosyal Hizmet Merkezi hizmete girecek.

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR