BAŞKAN GENÇER ‘’AYVALIK İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNUZU HATIRLATMAK İSTERİM’’

 Ayvalık Belediyesi Boğaziçi Otel, kahvaltıda Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve kentte görev yapan basın mensuplarının buluşmasına ev sahipliği yaptı. Buluşmada , yazılı basın temsilcileri ve ajans muhabirlerinin tamamı hazır bulundu.
Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109. yıldönümünde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını nedeniyle hazırlanan programda Başkan Gençer, sözlerine bayram kutlanmasının yanı sıra Ayvalık için gazetecilerin ne kadar önemli olduklarını hatırlatarak başladı.
SİZİN MESLEĞİNİZİ YAPABİLMEK İÇİN ÖNCE SEVMEK GEREKİR
Gençer, ‘Çalışma mesaisi olmayan özverili bir mesleğiniz var. Maddi karşılığı hiçbir zaman alınmayan zor bir mesleğiniz var. Sizin mesleğinizi yapabilmek için önce sevmek gerekir. ’Gazeteye basılan her haberin önemli. En büyük arşiv olduğunu ve çocuklarımıza kalan büyük bir miras olduğunu düşünüyorum. Ayvalık’ın sesi, halkın, esnafın sesisiniz. Ayvalık’ı yuva olarak görmeliyiz. Daha Ayvalık’ın iyi yönlerini tanıtan haberler olmasını diliyoruz. Eski gazeteci Ceynur Karagözoğlu ve Ahmet Yorulmaz ağbilerimizi de şükranla anıyorum. Siz de Ayvalık’ta uzun yıllar anılırsınız.’’dedi
PAŞA LİMANI AYVALIK’IN EN GÜZEL İŞLETMESİ OLACAK
Rahmi Gençer Ayvalık Belediyesi işletme ve iştirakler bünyesinde bulunan tesislerde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Boğaziçi Otel, Duba Plajı, Taş Köşk, Capri Plajı, Paşa Limanı’nda yapılan değişiklikleri aktardı. Ayvalık’a ucuz ve temiz ürün sunmak için çalıştıklarını aktardı.
 
 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR