AT ARABACILAR MEYDANI VE PERŞEMBE PAZARINDAKİ ÇALIŞMALARI BAŞKAN GENÇER YERİNDE DENETLEDİ

 Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, her zaman olduğu gibi güne çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek başladı.

          Vehbibey-Fevzipaşa, Zekibey, ve Hamdibey Mahallelerinin ortak noktasında bulunan yaklaşık bin beş yüz metrekarelik At Arabacılar Meydanında yenilenme çalışmaları sürüyor. Perşembe Pazarında yaklaşık bir buçuk aydır devam eden, çalışmalarda sona gelindiği ifade edildi.
          Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan At Arabacılar Meydanı düzenleme projesi kapsamında elektrik, su ve kanalizasyon hatları değiştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İşletmeleri ekiplerinin de destek verdiği alt yapı su ve kanalizasyon çalışmasının bitimiyle meydanda, yağmur suyu kanallarının yapımına geçileceği öğrenildi.
Perşembe Pazarı inceleyen Başkan Gençer’e Fen İşleri Müdürü Umut Akçay, Ayvalık Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen de eşlik etti. Burada çatı düzenleme, girişteki demir kapıların yenilenmesi, yıkılan duvarların örülmesi, ışıklandırma sistemlerinin kurulmasının ardından, tuvalet ve bebek bakım ve emzirme noktası kurulma faaliyetlerine geçildi.

         GENÇER ‘’AYVALIK’IMIZIN TARİHİ SOKAKLARI BİR BİR YENİLENİYOR’’
         Görüşlerini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “ Göreve gelmeden önce Ayvalık’ımızın dar sokaklarını turizme açacağımızı söylemiştik. İlk önce Ulu Önder Atatürk’ümüzün kentimize geldiği 13 Nisan Caddesi’ni Şeytanın Kahvesi’ne kadar yenileyerek başladık. Şimdi Ayvalık’ımızın simgelerinden tarihi At Arabacı Meydanı’mızı yeniliyoruz. Tamamen tarihimize uyumlu bir proje hazırladık. Çeşmemiz yine olacak. Projeyi hazırlarken estetik görünümün yanı sıra daha sonra sorunlar çıkarmaması adına alt yapısının da yenilemeyi planlamıştık. Bize bu konuda destek olan BASKİ ekiplerimize teşekkür ediyorum. Kısa sürede bu aşamayı tamamladık. Şubat ayı içerisinde özel hazırladığımız taşlarımızı da döşeyerek. Tekrar hizmete sunmak istiyoruz. Ayvalık’ımıza yakışır büyük bir meydanımız olacak. Daha sonra Restorasyonunu tamamladığımız Ayazma Tapınak'ımızın çevresini yenilemeye başlayacağız'' 
         ‘’PERŞEMBE PAZARI DAHA KULLANIŞLI OLACAK’’
          Rahmi Gençer’’ Perşembe Pazarımızı da tependen tırnağa onarıma aldık. Tuvaletlerimizden tutun, ışıklandırma sistemlerine kadar modern bir pazarımız olacak. Bölge bölge harabeyi andırıyordu. Yaklaşık seksen yıllık bu pazarımız gelişerek bugünlere geldi ve çevrenin en büyük hacimli pazarı durumunda. Pazarımızı daha kullanışlı hale getirerek, geleneğimizi sürdürdüğümüz için de mutluyuz. Özverili çalışan tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

AYVALIKGÜCÜ BLD. SPOR