Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

16.AYVALIK ULUSLARARASI ZEYTİN HASAT FESTİVALİ, BAŞLIYOR

16.AYVALIK ULUSLARARASI ZEYTİN HASAT FESTİVALİ, BAŞLIYOR

16.Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Festivali, İzmir Çanakkale yolu üzerinde, Küçükköy Mahalllesi Karlıca mevkiinde “Anıt Ağaç” önünde düzenlenen kahvaltılı sunum ile 28 Ekim Perşembe günü başlıyor.

Gazeteci Doğan Doğan’ın “Zeytin Silüetleri” fotoğraf sergisiyle devam edecek olan etkinlik sonrasında zeytin hasat yürüyüşü gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanı’ndan Büyük Parka kadar devam edecek yürüyüşün ardından Büyük Park’ta stant turu yapılacak. Halk oyunları, animasyon ekipleri, belediye bandosu festival alanında zeytin ve zeytinyağı çekilişleri, zeytinyağı tadım eğitimi etkinlikleri programa renk katacak. Devamında çocuklar için, “Barış ve Zeytin “ temalı resim, şiir, kompozisyon yarışmasının ödül töreniyle yapılan resimler sergilenecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası, Ayvalık Ticaret Odası Laboratuar Hizmetleri A.Ş, Ayvalık Ziraat Odası ve Ayvalık Esnaf Birliği ortaklığında yola çıkarak daha da güçlü hareket ettiklerini belirten festival yürütme komitesi, şenliğe yediden yetmiş yediye kadar tüm yaştan vatandaşların katılımı için çağrı yaptı.Bir cevap yazın