Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

29 EKİM 2021 CUMHURİYET KUPASI KIRSAL MAHALLELERARASI FUTBOL TURNUVASI KURALARI ÇEKİLDİ.

KIYASIYA REKABET OLACAK!
AYVALIK BELEDİYESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI,
KIRSAL MAHALLELER FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
Ayvalık’ta 16 kırsal mahallenin 14’ünün yer alacağı turnuva Ayvalık Belediyesi Sarı Zeybek Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek. 6 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’de başlayacak turnuvanın ilk vuruşunu Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yapacak.
Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde yapılan kura çekimine Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, ASKF Körfez Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, muhtarlar ve belediye daire amirleri katıldı.
ASKF Körfez Temsilcisi Cemal Erhanoğlu turnuva kurallarını açıkladı. Erhanoğlu ‘’Turnuvada maçlar 25’şer dakikadan iki devre olup, oyuncu değişikliği sınırlaması bulunmamakta. Turnuvada takımlar maçlarda sadece kendi kırsal mahallelerine kayıtlı oyuncu oynatabilecek. 4 grup lideri yarı finale yükselecek, ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamı tüm kırsal mahalle muhtarlarının katılımıyla final maçı oynanacak. Herkese başarılar dilerim’’
Sporun birlik ve beraberliği arttıran en önemli unsur olduğunu vurgulayan Başkan Mesut Ergin “Amacımız futbol sayesinde Ayvalık’ta kırsal mahallelerimizle aramızda dostlukları da pekiştirmek ve bir yandan da futbol tutkunlarına güzel bir akşam yaşatmak. Köy ziyaretlerimiz sırasında hemen hemen her köyde gençlerimiz bu taleplerini dile getirdiler. Bizde bu istekleri doğrultusunda geniş katılımlı turnuvayı planladık. Bize destek olan muhtarlarımıza, ASKF’ye ADD’ye teşekkür ediyorum. Bu turnuvayı geleneksel hale getirerek, kırsal mahallerimiz arasında bir sosyal faaliyet sunmak istiyoruz. ‘’ şeklinde konuştu.


Bir cevap yazın