Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI GÜNDEMİ

AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI GÜNDEMİ
• Yoklama ve açılış.
• 07.07.2021 tarihli tutanak özetlerinin oylanması.

GÜNDEM MADDELERİ

1- Belediyemiz bünyesinde bulunan araç sayısının arttırılarak daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla, iki (2) adet damperli kamyon, bir (1) adet kazıcı yükleyici iş makinesi ve bir (1) adet forklift alımına yönelik İller Bankası A.Ş’den 2.761.929,54-TL tutarında kredi kullanılması için Belediye Başkanı Mesut ERGİN’e yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.
2- Akıllı Şehir Uygulaması ve veri sayısallaştırılma (dijitalleştirme) işinde kullanmak üzere İller Bankası AŞ’den 4.153.600,00-TL tutarında kredi kullanılması için Belediye Başkanı Mesut ERGİN’e yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.
3- Güzel Ayvalık Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi personelinin disiplin kurulu ile ilgili işlemlerinin şirketin kendi bünyesinde yapılması ve iş arayan vatandaşlarımızın özel – tüzel kişiler arasında personel ihtiyacını karşılamak üzere aracılık yapma görevinin Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan İŞKUR Hizmet Noktası tarafından yürütülmesine bağlı olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü Yönergelerinde değişiklik yapılması hususunun görüşülmesi.
4- Yıldız Teknik Üniversitesi ile Ayvalık Belediyesi arasında yapılacak olan ve yapımı devam eden restitüsyon, röleve ve restorasyon çalışmalarında gerekli projelendirme, kontrol, denetim, raporlama ve ilgili yönetmelikler kapsamındaki yapılacak işlerinde teknik ve danışmanlık hizmeti alınması üzerine protokol yapılması için Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e gerekli protokol kapsamında yetkinin verilmesi hususunun görüşülmesi.
İhtisas Komisyonlarından Gelen Konular:
5- İlgilisinin talebi ve yine talep doğrultusunda alınan 15.06.2021 tarih ve 315 sayılı encümen kararına istinaden Altınova Mahallesi 583 ada 11 parselde 62/651 hisse oranıyla belediyemiz adına kayıtlı olan taşınmazın satışı hususunda hazırlanan İmar İle Hukuk Komisyonu raporlarının görüşülmesi.
6- İlgilisinin talebi ve Belediye Encümeni’nin 16.03.2021 tarih ve 124 sayılı encümen kararı üzerine 150 Evler Mahallesi 624 ada 3 parselde bulunan arsa niteliğindeki Belediyemize ait taşınmazın, 624 ada 16 parsele şuyulu durumda olması sebebiyle satışı hususunda hazırlanan İmar İle Hukuk Komisyonu raporlarının görüşülmesi.
7- İlçemiz Kazımkarabekir Mahallesi 788 ada, 44 parselde kayıtlı kargir çeşme ve sıvat yeri vasıflı mülkiyeti Ayvalık Belediyesi’ne ait taşınmazın, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün 20/05/2021 tarih 1361980 sayılı görüşleri ile Mera Komisyon Kararı ile cins değişikliği yapılabileceği, mülkiyet değişikliği için ise mülkiyet sahibi Ayvalık Belediyesi’nin muvafakat etmesi konusunda hazırlanan İmar İle Hukuk Komisyonu raporlarının görüşülmesi.
8- İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik nezdinde, Alibey Adası Ayvalık Caddesi Selamet Sokak’ın no.21 ve no:30’a kadar olan bölgesinin içkili yer bölgesi olarak belirlenmesi konusunda hazırlanan İmar ile Hukuk Komisyonu raporlarının görüşülmesi.
9- Altınova Mahallesi, 468 ada, 1 parselin doğusunda yer alan yeşil alana yapılması istenilen trafo alanı ile alakalı plan değişikliği hususunda hazırlanan İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

Meclis Toplantısı, pandemi tedbirleri kapsamında siyasi parti temsilcileri ile görevli personel dışında halka kapalı olarak icra edilecektir. 04.08.2021 tarihi Çarşamba günü saat 10:00’da Vural sineması Nejat Uygur sahnesinde başlayacak olan meclis toplantısı belediyemiz resmi facebook hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.Bir cevap yazın