Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

AYVALIK KAMUOYUNA

Sosyal medya üzerinde yapılan talihsiz ve bir o kadar da hadsiz bir paylaşım nedeniyle, çok farklı coğrafyalardan gelerek, kardeşçe bu topraklarda yaşamaları nedeni ile öğündüğümüz,insan zenginliğine ev sahipliği yapan Ayvalık’ta, ne yazık ki “Etnik Ayrımcılık” söylemleri sosyal medyanın gündemine oturmuş bulunmakta.

Burada tek tek saymayacağım. Ayvalık, dünyanın her yerinden gelen ve bu toprakları kendine “yurt” belleyen insanların yaşadığı kentin adıdır. Yüzyılı aşkın zamandan beri bu bizim zenginliğimiz ve yaşatılan bu kardeşlik onurumuzdur. Bu günden sonra da bu kardeşliğimize kimse gölge düşüremeyecek, Ayvalık’ı ırkçı söylemlerin geçtiği cümlelerde anamayacaktır. Ayvalık etnik unsurlardan değil, her biri ile hemşehri olmaktan onur duyduğum insanlardan oluşur.

Ayvalıklı olmanın değerlerini benimsemiş insanlarıyla Ayvalık, ‘egoları, akıllarından kat be kat büyük ama kendileri küçücük olan bu insanların’ ucuz hesaplarına teslim olmayacak kadar kudretlidir.

Gayesi ne olursa olsun, etnik ayrımcılık, ırkçılık, bir sosyal sınıfı aşağılayan ibareler içeren her türlü söylemi şiddetle kınıyor ve bu kavramların Ayvalık ismiyle birlikte anılmasını reddediyorum. Bu nedenle bu konuda gerekli suç duyurusunu Cumhuriyet Savcılığı’na yapıyor ve olayı yargıya aktarıyorum. Değerli Ayvalık Halkı’nın, kardeşliğimize gölge düşürülmesine izin verecek her türlü söylem ve eylemden uzak duracağı ve sağduyu ile hareket edeceğine olan inancım tamdır.

Saygılarımla.

Mesut ERGİN

AYVALIK Belediye Başkanı

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Ayvalık Belediyesi WhatsApp İletişim hizmetine ulaşmak için, 0533 154 00 99 numaralı hatları kullanabilirsiniz.

ALO BELEDİYEM VE BİZİM MASA İLE ÇÖZÜM TELEFONUNUZ KADAR YAKINDA!