Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

BALIKESİR VALİLİĞİ KOORDİNESİNDE SOKAK HAYVANLARINI KORUMA VE BESLEME GRUBU OLUŞTURULDU.

Balıkesir Valiliği koordinesinde Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubu oluşturuldu.
Sekretaryası Balıkesir Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubunun tanıtımı Balıkesir Valisi Sn. Hasan Şıldak tarafından gerçekleştirildi.
Balıkesir Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü, diğer kurum ve kuruluşlar ile ilgili birimlerin çalışmalarını koordine edecek olup, Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubu için il genelinde tahsis edilen D.K.M.P. Şube Müdürlüğü aracı ile gün içinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı yapılacaktır.
Bugün Valilik tarafından oluşturulan Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubunun iştirakçi kamu kurum ve kuruluşları ile (Doğa Koruma Milli Parklar Balıkesir Şube Müdürlüğü ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı HAYDİ – Çevre ve Hayvanları Koruma Timi) sokak hayvanlarına besleme yapılmaya başlandı.
Ayvalık Belediyesi olarak kendi veterinerlik işlerimizin sokak hayvanları besleme çalışmaları yanında, Valilik Koordinasyonu gereği besleme çalışmalarına da Ayvalık Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü olarak ek bir ekiple katıldık.


Bir cevap yazın