Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

CUMHURİYET MEYDANI’NDAKİ ATATÜRK HEYKELİNİN ÇEVRESİ YENİLENDİ.

Ayvalık kent merkezinin kalbi, gençlerin buluşma noktası, Cumhuriyet, 30 Ağustos, kurtuluş ve anma günlerinin yanı sıra pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelinin çevresi Ayvalık Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından titizlikle yenilendi.

1967 yılında yapımı tamamlanan; Ayvalıklıların ve kente gelip giden konukların önünde fotoğraf çektirdiği, ancak zamanla gerçekleştirilen yoğun etkinlikler nedeniyle yıpranan ve eskiyen zemin sökülerek yeni mermer taş ile değiştirildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yılında Ata’ya yakışır bir düzenlemenin yapıldığını söyledi. Başkan Ergin, “Atatürk’ü 10 Kasım günü, sonsuzluğa uğurlamamızın 83’üncü yılında yine saygı ve özlemle anacağız. Ona yakışır bir düzenleme yaparak törenlere yetiştirdik. Zaman içinde yıpranan ve eskiyen zemini yeniledik. Önümüzdeki süreçte meydanda genel anlamda bir düzenleme yapmayı da planlıyoruz” dedi.Bir cevap yazın