Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

“İzmaritsiz Ayvalık” Karikatür Yarışması İlanı

Ayvalık  Belediyesi  “İzmaritsiz Ayvalık” Karikatür Yarışması Katılım Formu

KARİKATÜR YARIŞMASI DUYURUSU:

YARIŞMA KOŞULLARI:

1-Yarışma Konusu: İzmaritsiz Ayvalık

Yarışmayı düzenlemekteki amaç , sigara izmaritlerini küllüklere, çöp kutularına değil sokağa, denizlere-sahile-kumsala, ormana  atarak  doğal yaşamı tehlikeye atanları karikatürün evrensel dili ile uyarmak ve bu konuda toplumsal farkındalık  oluşturmaktır.

2-Yarışma amatör ya da profesyonel bütün karikatür çizerlerine açıktır. Gönderilecek karikatürler yayımlanmış olabilir, ancak bir başka yarışmadan ödül almamış olması gerekir.

3-Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir.

4-Elektronik ortamda gönderilecek karikatürler “en az 300 dpi çözünürlükte“ olmalıdır.

5– Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri (ödül alsın veya almasın) iade edilmez ve her türlü kullanım hakkı eser sahibinin yanı sıra Ayvalık Belediyesine de aittir.

6-Yarışmacılar, karikatürlerinin yanında ad -soyadları ile iletişim bilgilerini içeren EK1 ve EK2 Belgelerini  okunaklı olarak yazmalıdır. Karikatürler en son  21/08/2022  Pazar günü 17.30’a kadar

izmaritsizayvalik@gmail.com adresine  e-posta ile ulaşmış olmalıdır.

7-Karikatür yarışması Ayvalık Belediyesi ve TEMA Vakfı Ayvalık İlçe Sorumluluğu’nun ilan edeceği tarih ve mekanda yapılacaktır. Katılan karikatürler numaralandırılarak sergilenecek ve sonuçlar sergiyi izlemeye gelenlerin oy sandığına gün boyu kullandıkları oylar ile belirlenecektir.

Karikatür Sanatçısı Sönmez YANARDAĞ’ın koordinatörlüğünde Ayvalık Belediye Temsilcisi ve TEMA Ayvalık Temsilcisi’nden oluşan komisyonun denetiminde, saat 17.05 ten itibaren sayılacak ve en fazla oyu alan dokuz ulusal karikatür Ayvalık’ın yerel ürünlerinden oluşan hediye paketi ile ödüllendirilecektir.

Ödüller, Bir hafta içerisinde kazanan Sanatçıların  adreslerine kargo ile gönderilecektir.

Ayvalık Belediyesi seçilen eserleri çevre etkinliklerinde sergileyecek, sosyal medyada, belediyeye ait kültür sanat ve turizm dergisinde eser sahiplerinin isimleri ile birlikte yayınlayacaktır.

 Bir cevap yazın