Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

KÜÇÜKKÖY SANAT DUVARI TAMAMLANDI

KÜÇÜKKÖY SANAT DUVARI TAMAMLANDI
Heykeltıraş Uğur Çalışkan’ın projelendirdiği, Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün destek verdiği Küçükköy girişine yapılan “Sanat Duvarı”nın inşası tamamlandı, gece ışıklandırılması yapıldı.
Küçükköy’de yer alan her türlü işletmenin tanıtım levhalarının yer aldığı sanat duvarını on metre genişliğinde ve üç metre yüksekliğinde planladıklarını belirten heykeltıraş Uğur Çalışkan, Avrupa’da tarihi kentlerin girişlerinde yer alan ve daha çok ahşap olarak yapılan sanat duvarlarının bir benzerini, taş ve metal kullanarak yapımını tamamladıklarını söyledi.
Önümüzdeki yıl Mayıs ayında sanat duvarında bir çalışma daha yapacağını hatırlatan Çalışkan, “75 santimlik köyün amblemi olan çift başlı kartal heykelini de yerleştirdiğimde sanat duvarı tamamlanmış olacak. Bu çift başlı kartal köyün birçok evinde kapılarda bulunuyor. Koruyucu bekçi olarak düşünülüyor. Duvarın inşasını yaparken, metalleri de eski ve yıllar önce kullanılmış malzemelerden seçtik. Tanıtım levhasının sanat duvarında yer almasını isteyen işletmeler başvurup belediyenin belirlediği ölçülerdeki levhalarını yerleştirebilirler. Önümüzdeki süreçte de kullanılsın diye 44 adet işletmenin tanıtım levhasını koyabileceği boş alanlar bıraktık” diye konuştu.


Bir cevap yazın