Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

YAŞLIBAKIMEVİ’NİN TEMEL DEMİRLERİ DÖŞENİYOR

YAŞLIBAKIMEVİ’NİN TEMEL DEMİRLERİ DÖŞENİYOR
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in seçim projeleri arasında yer alan, Ayvalık’ın ilk tam donanımlı Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’nin inşaat öncesi proje ve mühendislik işlemleri tamamlandı. Geçtiğimiz aylarda inşaat ruhsatı Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin tarafından imzalanan projenin temel atımı için demirler döşenmeye başladı.
Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ayvalık’ın tam donanımlı ilk yaşlı bakımevi için Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile bağışçı Cihan Şişman arasında protokol imzalanmıştı. Ayvalık Belediyesi Sebahat-Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi adını taşıyacak olan merkez, Sahilkent Mahallesi’ndeki mülkiyeti Ayvalık Belediyesi’ne ait taşınmaz üzerine inşa ediliyor.
Sahilkent Mahallesi’ndeki temel demirlerinin döşenmesi çalışmalarını meclis üyesi Merih Arslan ile birlikte denetleyen Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Kısa bir süre sonra tamamlanacak olan demir döşeme çalışmalarının ardından temelini atacağımız Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’nin açılış kurdelesini gelecek yıl keseceğiz. Keşkelerimiz arasında yer alan bir projemizin daha yaşama geçirilmesinin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta uzun yıllardır eksikliği hissedilen bakımevinin önemli bir görev üstleneceğini söyledi. Yardımsever Cihan Şişman’a katkıları nedeniyle teşekkür eden Başkan Ergin, bakımevinde iki adet özel bakım ünitesinin yanı sıra, 17’sini erkekler, 17’sini kadınlar, 10’unun da ailelerin kullanacağı toplam 46 oda ile hizmet verileceğini hatırlattı. Başkan Ergin inşaatın anahtar tesliminin bağışçı Cihan Şişman tarafından yapılacağını belirterek, mobilya ve tefrişatını Ayvalık Belediyesi’nin üstleneceği bilgisini verdi.


Bir cevap yazın