Belediye Başkanı

MESUT ERGİN
AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANIN MESAJI

Hava Durumu

booked.net

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Zeytin Çekirdekleri, Ayvalık Belediyesi’nin ilçe çocuklarının ve gençlerinin sosyal gelişimlerini güçlendirmek için hayata geçirdiği ücretsiz müzik, sanat ve spor eğitim programıdır. Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün öncü sosyal sorumluluk projesi olarak yürüttüğü Zeytin Çekirdekleri; Ayvalık Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayvalık okulları yönetimlerinin işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca sivil toplum, dernekler, esnaf ve özel sektör işbirliği de projenin ayrılmaz parçasıdır. Projede pek çok gönüllünün hem eğitmen olarak hem de operasyonda yer alması, tam bir işbirliği ve imece yapısı oluşturmuştur. Bu yapı, projenin hızlı bir şekilde yol almasında ve gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Proje kapsamında çocuklarımız için okul döneminde, ders ve ders saatleri sonrası haftada 3-4 kere etkinlikler düzenlenmektedir. “Yaz Kampları” etkinlikleri de projemizin önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Ayrıca Ayvalık’taki diğer faaliyet ve organizasyonlar ile işbirliği gerçekleştirilmekte ve çocuklarımızın “konser, spor yarışmaları” gibi faaliyetlere de katılımı sağlanmaktadır.

Çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlik ve konserler de öğrencilerimizin yer aldığı aktivitelerdendir. Ayvalık Belediyesi’nin müziğin gücüne olan inancı ile hayata geçirdiği Zeytin Çekirdekleri Projesi ülkemizin de imzalayarak taraf olduğu; Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin “Her çocuğun sanatsal yaşama katılma hakkı” ilkesi ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış Uluslararası Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı 2013-2017 ile de örtüşmektedir.

ALO BELEDİYEM VE BİZİM MASA İLE ÇÖZÜM TELEFONUNUZ KADAR YAKINDA!